• مخابرات کرمانشاه

برنامه نویسی جاوانرم افزار محیط برنامه نویسی جاوا Eclipse IDE for Java EE Developers Oxygen یک نرم افزار کاربردی و قدرتمند در زمینه ی برنامه جاوا است. زبان برنامه نویسی جاوا زبانی است که تحت انحصار هیچ شرکت و هیچ فرد خاصی نیست و به صورت سورس باز و همگانی در حال توسعه و پیشرفته است و مورد استفاده همگان قرار گرفته است. Eclipse یک محیط برنامه نویسی (IDE) کد منبع باز برای زبان برنامه نویسی جاوا است که البته دارای نسخه هایی جهت برنامه نویسی به زبان هایی مانند python, Perl, PHP, C++, C و …را دارا می باشد. این محیط توسط شرکت هایی مانند IBM پشتیبانی می گردد.
نرم افزار محیط برنامه نویسی جاوا Eclipse IDE for Java EE Developers Oxygen ابزاری برای توسعه دهندگان جاوا است و برنامه های کاربردی وب از جمله جاوا IDE، ابزارهای Java EE، JPA، JSF، Mylyn .. را دارا می باشد.

این محیط توسعه روند جدیدی را در پیش گرفته است وقتی این محیط را به صورت معمولی و عادی دانلود کنید امکانات بسیاری در اختیارتان قرار نمی دهد و حتی روند برنامه نویسی ویژوال (مثل طراحی فرم و …) را ندارد و حتی برنامه نویسی تحت وب و خیلی از گزینه ها را پشتیبانی نمی کند. اما در عوض این سیستم طی روند جدیدی به افراد اجازه می دهد تا اجزا و افزودنی های خاص خودش (Plug-In) را نوشته و از آن استفاده کنند.

راهنمای نصب

۱٫ Java SE Runtime Environment (JRE) را از اینجا دانلود و نصب کنید.

۲٫ Java SE Development Kit (JDK) را از اینجا دانلود و نصب کنید.

۳٫ با استفاده از Edit the system environment variables برای ویندوز متغیر های محیطی تعریف کنید.
برای این کار در ویندوز ۸ می توانید مسیر زیر را طی کنید:

Right click on “My Computer”—>Properties–>Advanced system settings–> Advanced–>Environment Variable

۳-۱- در پنجره ی Environment Variable به روی دکمه New… در قسمت System variables کلیک کنید و به ترتیب مقادیر زیر را تعریف نموده و در انتها بر روی  OK کلیک کنید.

Variable name  :  PATH
Variable value  :  C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_144\bin;

** دقت کنید مسیرهایی که در این مرحله تعریف می کنید همان مسیر نصب JDK است که بایستی بر روی سیستم شما وجود داشته باشد (اگر به صورت پیش فرض JDK را نصب کرده باشید معمولاً فقط jdk1.8.0_144 مطابق با نسخه ی JDK نصب شده تغییر خواهد کرد)

۳-۲- در پنجره ی Environment Variable به روی دکمه New… در قسمت User variables کلیک کنید و به ترتیب مقادیر زیر را تعریف نموده و در انتها بر روی  OK کلیک کنید.

Variable name  :  CLASS
Variable value   :  C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_144\lib

در انتها تغییرات انجام شده را ذخیره نموده و پنجره ی Environment Variable را ببندید.

۴٫ فایلی که با نام Eclipse IDE for Java EE Developers Oxygen دانلود نموده اید را از حالت فشرده استخراج کنید و آن را در C:\Program Files کپی کنید.

۵٫ فایل eclipse.ini موجود در پوشه ی Eclipse IDE for Java EE Developers Oxygen را باز نموده و قبل از “-vmargs” مقادیر زیر را به همین صورت (دو خطی) وارد کنید (دقت کنید که قبل و بعد از مقادیر وارد شده کاراکتر های دیگری مانند فاصله یا اینتر را وارد نکنید).

-vm
C:\Program Files\Java\jdk1.8.0_144\bin\javaw.exe

** دقت کنید مسیری که در بالا تعریف می کنید همان مسیر نصب JDK است که بایستی بر روی سیستم شما وجود داشته باشد (اگر به صورت پیش فرض JDK را نصب کرده باشید معمولاً فقط jdk1.8.0_144 مطابق با نسخه ی JDK نصب شده تغییر خواهد کرد)
*در واقع آدرس فایل javaw.exe در پوشه ی bin مربوط به JDK

۶٫ فایل eclipse.exe را اجرا کنید.

جهت دانلود فایل های که در وب سایت نامیا دانلود وجود ندارند از سایر وب سایت ها می توانید از بخش نامیا راکت استفاده نمایید این بخش نیازمند خرید اکانت ویژه می باشد. نامیا راکت

مشخصات

دانـــــلود

  • 844 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آپلود سنتر نامیا
آپلود سنتر نامیا
فرم ورود به حساب کاربری


حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

زیرنویس فارسی

upload center