محیط توسعه Goنرم افزار JetBrains GoLan با نسخه ۲۰۱۸ به روز رسانی شد

نرم افزار محیط توسعه Go یک نرم افزار جامع و کاربردی در زمینه توسعه و محیط یکپارچه توسعه مورد استفاده قرار می گیرد. Go یا Golang یک زبان برنامه‌ نویسی ترجمه‌ شده و دارای زباله جمع‌ کن و همروند است که در شرکت گوگل و توسط رابرت گریسمر، راب پایک و کن تامپسون توسعه داده می‌ شود. این زبان در نوامبر سال ۲۰۰۹ ارائه شده است. مترجم گو از لینوکس، مک، ویندوز و انواع سیستم‌ های عامل بی‌ اس‌ دی مانند FreeBSD پشتیبانی می‌ کند و از لحاظ معماری پردازنده نیز از معماری ۳۲ بیتی، معماری  ۶۴ بیتی، معماری آرم و معماری POWER که مخصوص به شرکت آی‌ بی‌ ام است نیز پشتیبانی می کند.
محیط توسعه Go زبانی است که برای نیاز های امروز برنامه نویسان طراحی شده است و تمامی سعی طراحان بر این بوده که بتوانند تناسبی بین قدرت، سرعت و سادگی ایجاد کنند در واقع می‌ توان گفت که Go با ظرافت فراوان، قدرت و سرعت زبانی مثل C را با سهولت و سادگی زبانی مثل Python ترکیب کرده است به همین دلیل قادر است طیف بسیار وسیعی از برنامه‌ ها را پوشش دهد یعنی از برنامه‌ های سیستمی گرفته تا برنامه‌ های ساده چند خطی.

JetBrains GoLand یک IDE تجاری جدید است که توسط JetBrains طراحی شده است و هدف آن ارائه یک محیط ارگونومیک برای توسعه زبان Go می باشد. این محیط توسعه  پلت فرم IntelliJ را با امکانات کد نویسی و ابزار های مخصوص زبان Go ادغام نموده است تا بتوانید پروژه های برنامه نویسی خود را به آسانی مدیریت کنید. در این زبان می‌ توان برای هر نوع داده‌ ای حتی برای نوع‌ های داخلی، مثل اعداد صحیح فاقد بسته‌ بندی، تابع عضو تعریف کرد و این عمل محدود به ساخت‌ ها نمی‌ شود. در زبان گو از رابط‌ ها می‌ توان برای تعریف رفتار یک شی استفاده کرد و هر رابط مجموعه‌ ای از تعریف توابع است و هر نوعی که توابع این رابط را داشته باشد می توان آن را پیاده‌ سازی کرد.

 

راهنمای نصب محیط توسعه Go

۱- نرم افزار را نصب کنید.
۲- یک پوشه در درایو C خود ایجاد کنید (مانند C:\dvt-jb-lic-server) و مطابق با نسخه سیستم عامل ویندوز خود (۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی) فایل موجود در پوشه Crack را در آن کپی کنید.
۳- خط فرمان (command Line) ویندوز را اجرا کرده، با استفاده از دستور cd به مسیر پوشه ساخته شده رفته و فایل لایسنس سرور را نصب کنید. (فرمان نصب برای نسخه ۶۴ بیتی: dvt-jb_licsrv.amd64.exe -mode install و برای نسخه ۳۲ بیتی: dvt-jb_licsrv.386.exe -mode install)
۴- به بخش Service های ویندوز رفته و سرویس مربوط به آن را Start کنید. (بهتر است سیستم خود را یکبار ریستارت کنید.)
۵- نرم افزار را اجرا کرده و گزینه license server را انتخاب کنید و http://127.0.0.1:1337 را برای آن مشخص کنید.

در حال حاضر سرویس نامیا جهت دانلود کاربران مخابرات کرماشاه با مشکل مواجه بوده و از حجم اینترنت کاربران کم میکند.

دانـــــلود کاربران مخابرات کرمانشاه

مشخصات

دانـــــلود

  • 470 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آپلود سنتر نامیا
آپلود سنتر نامیا
فرم ورود به حساب کاربری


حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

زیرنویس فارسی

upload center