تست بارگزاریآموزش تست بارگزاری با جی متر Learn load testing with JMETER یک آموزش کامل در زمینه ی برنامه نویسی و طراحی وب است. تست بارگزاری یک نرم افزار منبع باز جاوایی است که برای اولین بار توسط Stefano Mazzocchi که بر پایه نرم افزار آپاچی توسعه داده شد. Apache JMeter یک پروژه آپاچی است که می تواند به عنوان ابزار تست بار برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری عملکرد انواع سرویس ها با تمرکز بر برنامه های کاربردی وب مورد استفاده قرار گیرد.

نرم افزار دسکتاپ Apache JMeter نرم افزار منبع باز است و یک برنامه جاوا ۱۰۰ درصد خالص که برای بارگذاری رفتار عملکرد تست و اندازه گیری عملکرد طراحی شده است. در اصل این نرم افزار برای آزمایش برنامه های وب طراحی شده است اما از آن زمان به سایر توابع تست افزوده شده است.

تست عملکرد به معنی تست یک برنامه تحت وب در برابر بار سنگین و یا ترافیک کاربران همزمان می باشد. JMeter در اصل برای تست نرم افزار تحت وب و یا نرم افزار FTP استفاده می شود. امروزه از آن برای آزمون عملکردی، آزمون سرور پایگاه داده و … استفاده می شود.

وب سرور آپاچی Apache گسترده ترین و محبوب ترین سرور HTTP در دسترس بر روی اینترنت می باشد که از زبان های  PHP و Perl پشتیبانی می کند و روی بیشتر سیستم عامل های قابل اجرا است همچنین می تواند روی Windows مایکروسافت و دیگر سیستم عامل ها یا پلت فرم ها اجرا شود.

سرفصل های دوره آموزشی :

۱- هیچ
۲- تست بار و مفاهیم اساسی JMETER
۳- فن آوری های وب
۴- XML و XPATH
۵- سناریوهای کاربر را برای سایت تعریف کنید
۶- سناریوهای کاربر را در اسکریپت JMETER تبدیل کنید
۷- اجرای اسکریپت JMETER
۸- آزمایش بار را انجام دهید و نتایج آن را تجزیه و تحلیل کنید
۹- نتیجه
۱۰- ضمیمه ۱ – نمونه های JMETER
۱۱- تمرینات

جهت دانلود فایل های که در وب سایت نامیا دانلود وجود ندارند از سایر وب سایت ها می توانید از بخش نامیا راکت استفاده نمایید این بخش نیازمند خرید اکانت ویژه می باشد. نامیا راکت

دانـــــلود کاربران مخابرات کرمانشاه

مشخصات

دانـــــلود

  • 937 بازدید

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آپلود سنتر نامیا
آپلود سنتر نامیا
فرم ورود به حساب کاربری


حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

زیرنویس فارسی

upload center